Przewodnik po dyrektywie w sprawie rekreacyjnych jednostek pływających

Pobierz PDF
flag UK

Drodzy przedstawiciele branży żeglarskiej: jak dobrze znacie nowe przepisy unijne?

Sprawdźcie swoją wiedzę, rozwiązując poniższy quiz (w j. angielskim) złożony z 15 pytań:

http://www.europeanboatingindustry.eu/quiz/

Odliczanie już się zakończyło…

18 stycznia 2016 r. zaczęły obowiązywać nowe przepisy unijne w sprawie łodzi, skuterów wodnych, silników i elementów składowych.

European Boating Industry i ICOMIA opracowały ten przewodnik po nowej dyrektywie, aby dostarczyć czytelnikom niezbędnych wskazówek na temat bezpiecznej produkcji, importu, dystrybucji i sprzedaży wyrobów na jednolitym rynku unijnym, jak również w krajach EOG i Szwajcarii. POLBOAT z dumą przedstawia polską wersję przewodnika.

Przewodnik zawiera:

  • „krótki przewodnik”, który umożliwia nabywcom sprawdzenie, czy wyrób, który planują kupić, jest bezpieczny i zgodny z przepisami unijnymi,
  • szczegółowe rozdziały z pełnymi informacjami na temat przepisów, najważniejszych zmian w zasadniczych wymaganiach dotyczących bezpieczeństwa i ochrony środowiska, procedur oceny zgodności do celów certyfikacji i oznakowania CE, wzmocnionego nadzoru rynku i szczególnych przypadków.

Czytelnicy mogą również skorzystać z:

  • tabeli porównawczej zawierajacej tekst starej i nowej dyrektywy oraz normy zharmonizowane ISO odpowiadające poszczególnym wymaganiom,
  • listy właściwych organów krajowych w UE, EOG i Szwajcarii,
  • listy jednostek notyfikowanych akredytowanych do celów przeprowadzania oceny zgodności i procedur certyfikacji,
  • wzór deklaracji zgodności UE i inne.

Nie przegap niezbędnika każdego szkutnika!

Płyta CD zawierająca wszystkie najważniejsze normy ISO zapewniające domniemanie zgodności z dyrektywą UE. Dostępna w języku angielskim i francuskim.

Zamów płytę CD już teraz